Tapety

Ponúkame Vám široký sortiment stenových tapiet od firmy Marburg. V našej predajni Vám odborne poradíme pri výbere vhodnej tapety pre daný povrch.

Vliesové tapety

Vlies – inak povedané sklo vlákno, je novinka vo svete tapiet. Je to spodná strana tapety, ktorej rozmery sa nemenia pôsobením vody či lepenia, čím si pri lepení zachováva pôvodnú šírku. Spoje sa prisúvajú k sebe na doraz. Tiež ich obrovská výhoda spočíva aj v samotnom odstránení zo stien. Tým že sklo vlákno je pevnejšie, tapety sa strhávajú v celých pásoch za sucha dole a stena ostane neporušená.

Vliesové penové tapety

Sú vhodné na panely, majú dve vrstvy, sú teda hrubšie a odolnejšie ako klasické papierové tapety, lepšie zakryjú nerovnosti panelov.

Vliesové vinylové tapety

Sú to tvrdé tapety vhodné do frekventovaných priestorov (chodby, kuchyne) odolné voči oteru.

Exkluzívne tapety

Tieto tapety sú navrhnuté svetovo známymi dizajnérmi. Majú nadštandardné šírky, a sú zaujímavé najmä neštandardnými extravagantnými vzormi. Dosahujú najvyššiu kvalitu a prevažná väčšina je na vliesovom podklade.

Textilné tapety

Textilné tapety sú textilné vlákna, ktoré sú aplikované na vliesovom podklade. Často pôsobia veľmi honosne a elegatne a dajú sa skombinovať s rôznymi doplnkami.